Jaká byla 5. Slavnost 2014

Opět po dvou letech pořádáme slavnost. Znovu si připravujeme masky a pláště pro kostýmy. Avšak tentokrát nemáme být veselými klauny. Máme být mlčenlivou připomínkou dávných slavností, které se slavily dříve. Ne, nebudeme průvodem oslavujícím návrat slunce a prodlužující se dny. Budeme oslavovat nejdelší noc v roce a vrcholící vládu temnoty. Jak je často připomínáno, je to čas, kdy jsou hranice mezi světy pouze nezřetelné a je snazší je porušit.

Pokračovat ve čtení „Jaká byla 5. Slavnost 2014“

Jak bylo na Slavnosti

Letošní slavnost okomentoval adept na přijetí do Blasphemionu a host na naší Slavnosti – Ghast.

Již cestou na místo proměny začínalo být naše vědomí mírně alterováno. Nad střechami domů se pomalu vznášela oblaka páry, předzvěst něčeho co mělo teprve získat tvar. Hovor ustupoval tichu zimy. V tramvaji, jež nás vezla na Pražský hrad, se mi zostřilo vnímání.

Pokračovat ve čtení „Jak bylo na Slavnosti“

Urban šamanismus – vzývání duchů MHD

V neděli 2. 8. 2009 jsem se společně s Troiem, Tygrem a Codym zúčastnila Dopravního rituálu, který se konal ve snaze harmonizovat bohy dopravy. Přípravy nebyly příliš rozsáhlé, zahrnovaly především pochopení a přijmutí jednotlivých složek dopravy jako součásti jednotného celku. Dalo by se říci „skamarádění“ s každým druhem dopravy – tedy tramvajemi, autobusy, trolejbusy a vlaky.

Pokračovat ve čtení „Urban šamanismus – vzývání duchů MHD“

Invokace Enkiho

V neděli 20. dubna 2008 provedl *Blasphemion* se svými hosty a to skupinou *Pentatheon* poblíž Prahy Invokaci Enkiho – sumerského božstva. Původním cílem operace bylo ověření rituálu zveřejněného v knize **Josefa Veselého**, nicméně během konstrukce rituálu jsme si uvědomili, že konceptu zveřejněný v knize J. Veselého chybí správná výslovnost a tak bylo nezbytné jej řádně upravit. S odbornou pomocí sumerologa jsme doplnili správnou výslovnost, upravili celý text a udělali z konceptu funkční rituál.
Pokračovat ve čtení „Invokace Enkiho“

Menší pentagramový rituál v Enochiánštině

Ačkoliv tento riuál byl avizován již nějakou dobu předtím, podařilo se nám ho provést až nyní. Skoro se bojím použít slovo rituál, protže je to spíše rituální cvičení, či část většího rituálu, který se málokdy používá osamoceně.

Pokračovat ve čtení „Menší pentagramový rituál v Enochiánštině“

Za ruku s géniem mystifikace

Operace se sice neuskutečnila v plánovaný termín, v plánovaném počtu a plánované formě, ale uskutečnila se. Zatímco termín se posunul, aby se mohli zúčastnit i lidé, kteří účast neměli v plánu, počet účastníků se stabilizoval sám na nejlogičtější cifře. Nevědomky jsme totiž došli Hegelovské trojice. Antitezí a tezí byla nám lež s pravdou, kdežto jejich syntézu jsme rozpoznali v mystifikaci.

Pokračovat ve čtení „Za ruku s géniem mystifikace“