Noční lovecraftovský průvod noční Prahou – Slavnost i v roce 2012

Rok se s rokem sešel a opět – již popáté – plánujeme prožití slavnosti, která je spojena s obdobím Vánoc a jejich slavnostní atmosférou. Komu jinému by měla být zasvěcen večer a noc po plánovaném konci světa než právě prastarým?

Během Slavnosti chceme hlouběji prožít a pochopit smysl vánočních svátků, které svými kořeny ani zdaleka nejsou tak křečovitě optimistické, jak je chápe dnešní společnost. Jde o nastolení rovnováhy, o uctění starých zvyků a bohů. Přáli bychom si, aby se slavnost stala tradičním vánočním rituálem a opakovala se každý rok.

Vážným zájemcům doporučujeme přečíst si zmiňované povídky a hlásit se na Codyho e-mailu. Čas a místo pochopitelně sdělíme :-)

Slavnost je volně inspirována povídkami Poslední slavnost s harlekýnem od Thomase Ligottiho a Lovecraftovou Slavností a pro trochu konkrétnější představu půjde o sakrální průvod noční Prahou, podmínkou účasti je roucho (nebo minimálně kompletně černé oblečení) či kostým a bílá maska zakrývající celý obličej, kterou si přinesete namalovanou či vyzdobíte na místě.

Termín je protentokrát den po konci světa a je to poslední předvánoční sobota 22. prosince. Sraz bude v 15. hodin, vyrazíme mezi 18. a 20. hodinou. Připravte se na mlčenlivý pochod dlouhý několik kilometrů centrem Prahy s pár méně či více rituálními zastaveními.

Vážným zájemcům doporučujeme přečíst si zmiňované povídky a přihlásit se na Codyho e-mailu cody@bloxxter.info. Přesné místo sdělíme až na základě závazné přihlášky.

Jeden komentář u “Noční lovecraftovský průvod noční Prahou – Slavnost i v roce 2012”

  1. Kdy se můžeme těšit na zhodnocení letošní slavnosti?

Komentáře jsou uzavřeny.