Slavnost 2010 – Lovecraft opět v Praze

Rok se s rokem sešel a magická skupina Blasphemion opět – již počtvrté – plánuje prožití slavnosti, která je spojena s obdobím Vánoc a jejich slavnostní atmosférou.

Během slavnosti chceme hlouběji prožít a pochopit smysl vánočních svátků, které svými kořeny ani zdaleka nejsou tak křečovitě optimistické, jak je chápe dnešní společnost. Jde o nastolení rovnováhy, o uctění starých zvyků a bohů. V rámci Blasphemionu bychom si přáli, aby se slavnost stala tradičním vánočním rituálem a opakovala se každý rok.

Vážným zájemcům doporučujeme přečíst si zmiňované povídky a hlásit se na našem e-mailu. Čas a místo jim pochopitelně sdělíme
:-)

Slavnost je volně inspirována povídkami Poslední slavnost s harlekýnem od Thomase Ligottiho a Lovecraftovou Slavností a pro trochu konkrétnější představu půjde o sakrální průvod noční Prahou, podmínkou účasti je roucho (nebo minimálně kompletně černé oblečení) či kostým a bílá maska na obličej, kterou si přinesete namalovanou či vyzdobíte na místě.

Termín je protentokrát páteční večer 17. prosince. Sraz bude v 18. hodin, vyrazíme mezi 19. a 20. hodinou. Připravte se na mlčenlivý pochod dlouhý nběkolik kilometrů centrem Prahy s pár méně či více rituálními zastaveními.

Vážným zájemcům doporučujeme přečíst si zmiňované povídky a přihlásit se na našem e-mailu info@blasphemion.eu. Čas a místo jim sdělíme až na základě závazné přihlášky.