Slavnost

Několik členů Blasphemionu se chystá uspořádat trochu jinak pojatou oslavu zimního slunovratu inspirovanou povídkami Slavnost od H. P. Lovecrafta a Poslední slavnost s harlekýnem od Thomase Ligottiho. Ligottiho povídka zajímavým směrem rozvíjí Lovecraftovu předlohu:

V jednom malém městečku se koná zimní slavnost, které se účastní dva druhy klaunů. První jsou veselí a vypadají normálně. Lidé je občas z legrace uhodí, nebo do nich strčí. Druzí klauni jsou ošuntělí a na pohled lhostejní k dění kolem. Lidé z městečka se jich štítí a bojí se na ně i dívat…

Za důležité považujeme vystižení nevysloveného vztahu mezi dvěma druhy klaunů, podivné atmosféry a rozdílného vnímání účelu slavnosti z pohledu různých rolí (normální klauni, ošuntělí klauni, obyčejní lidé), které si mezi sebou budeme vyměňovat.

Měli bychom v těchto rolích procházet městem a vnímat skutečný původní smysl saturnálií a zároveň určitou grotesknost a kontrast mezi svými vlastními rolemi. Později se stáhneme do ústraní a dohodnutým rituálem slavnost zakončíme.