Urban šamanismus – vzývání duchů MHD

V neděli 2. 8. 2009 jsem se společně s Troiem, Tygrem a Codym zúčastnila Dopravního rituálu, který se konal ve snaze harmonizovat bohy dopravy. Přípravy nebyly příliš rozsáhlé, zahrnovaly především pochopení a přijmutí jednotlivých složek dopravy jako součásti jednotného celku. Dalo by se říci „skamarádění“ s každým druhem dopravy – tedy tramvajemi, autobusy, trolejbusy a vlaky.

V nedělní večer, kdy jsme pořádali samotný rituál, jsme se nejdříve sešli v bytě Troie a Tygra a prodiskutovali průběh rituálu a úlohu každého člena. Každému členu byl přidělen jeden živel, s kterým nejvíc sympatizoval – Codymu oheň, Tygrovi země, Troi vzduch a mně voda. Před půlnocí jsme se shromáždili vedle sebe naproti zastávce Tábor. Nejdříve jsme se snažili uvolnit se a soustředit veškerou energii na přivolání bohů dopravy. Poté jsme jednotlivě přivolali všechny živly a poprosili je o pomoc, pak jsme přešli na druhou stranu silnice-pod zastávkový přístřešek. Vyslovili jsme naše přání o harmonizaci dopravy. Poté jsme opět věnovali čas soustředění. Nakonec jsme odvolali živly s poděkováním za jejich pomoc. Tím jsme rituál ukončili.

Jelikož se jednalo o vůbec první rituál, kterého jsem se účastnila, netušila jsem, jak to bude vše probíhat, a měla jsem trochu strach, abych svou účastí nezkazila konečný výsledek. Během rituálu jsem proto byla trochu nervózní, snažila jsem se ale plně soustředit na svou úlohu. Snad jsem přispěla i tím, že k dopravě mám velmi kladný vztah. Chvílemi jsem nevěděla, co přesně dělat, a tak jsem spíše následovala ostatní. Nakonec si ale myslím, že rituál byl úspěšný, především co se výsledků týče. Já osobně ho hodnotím jako zdařilý i přes svou nervozitu, která mi chvílemi bránila v soustředění. Sama pozoruji, že v oblasti dopravy se mi podařilo několika úspěchů. Poznala jsem pár nových lidí, kteří mi pomohli k realizaci některých mých přání-konkrétně ohledně ovládání tramvaje. Získala jsem taky mnoho nových poznatků a zkušeností z dopravy. Podařilo se mi také získat skvělou brigádu v Dopravním podniku, která mě velmi baví. A co se týče „ujíždění dopravních prostředků“ – od rituálu si nejsem vědoma toho, že by mi ujelo nějaké vozidlo nebo bych měla jakékoliv jiné komplikace v dopravě. Proto jsem s výsledkem Dopravního rituálu velice spokojená.

Lano

2 komentáře na „Urban šamanismus – vzývání duchů MHD“

  1. Ahoj a dík za komentář,
    ona ta nervozita může být občas i ku prospěchu, pokud bychom to dělali stereotypně, nedošlo by k onomu odchýlení se od reality a vhledu a výsledek by se nemusel dostavit…
    jinak musím říct že mě se rituál taky líbil a svoji roli si zvládla dobře 🙂
    díky, lidi i duchové měst

  2. Ahoj ,bylo by mi ctí se zučastnit,některého z vašich rituálu. Pokud je to možné -mužete mi prosím dát kontakt, děkuji šára

Komentáře jsou uzavřeny.