Urban šamanismus – šamanismus ve městě

Minulý týden brzy ráno jsme provedli jeden experiment, který navazoval na teorii urban šamanismu, o kterém podrobněji pojednáme později. Ve zkratce, jak moderní šamanismus přistupuje ke všemu "živému", tak urban šamanismus přistupje k uměle vytvořeným věcem nejen ve městě. Typicky se jedná o domy, průchody, tramvaje, autobusy, vlaky atp. My jsme se pro tentokrát snažili archetypálně uchopit trasy metra.

Celá operace trvala cca 2 hodiny. Účastnili se jí 3 operatéři, kteří vyjížděli z cílových/počátečních stanic metra a snažili se vniknout pod povrch své trasy a přijmout její vlastnosti a pocity. Všichni jsme se sešli cca hodinu po začátku na místě, kde se trasy potkávají a krátkým jednoduchým způsopbem jsme předali tomu druhému právě vyzískané pocity a tento si vyměnil naši trasu a dokončil ji se všemi potřebnými aspekty.

Výsledek považujeme za uspokojující, ačkoliv jsme narazili na jisté nedostatky, které spočívaly spíše v našem osobním selhání či technických nedostatcích metra, než v neúspěchu magickém. Celá operace byla pečlivě zaznamenána.