Invokace Enkiho

V neděli 20. dubna 2008 provedl *Blasphemion* se svými hosty a to skupinou *Pentatheon* poblíž Prahy Invokaci Enkiho – sumerského božstva. Původním cílem operace bylo ověření rituálu zveřejněného v knize **Josefa Veselého**, nicméně během konstrukce rituálu jsme si uvědomili, že konceptu zveřejněný v knize J. Veselého chybí správná výslovnost a tak bylo nezbytné jej řádně upravit. S odbornou pomocí sumerologa jsme doplnili správnou výslovnost, upravili celý text a udělali z konceptu funkční rituál.

Rituálu se účastnilo 10 operatérů, 5 můžů a 5 žen. V přípravě byla i každodení mantrizace věty **A-a dEnki Za-MI** a příprava programování počasí. Počasí vyšlo, protože přesně od 14,00 na místě operace vysvitlo slunce.

Ačkoliv jsme v před-operační fázi narazili na několik logistických zádrhelů (neaktuální informovanost), na místě jsme doladili veškeré technické detaily a pustili se do přípravy místa.

Rituál jako takový proběhl naprosto v pořádku s drobnými muškami, které nepovažuji za důležité či mající vliv na úspěch operace (přeřeknutí, lehce uchýlené načasování, kněžka měla jíst obětinu jako první a ne poslední) a celý rituál považuji za mimořádně vydařený.

Poprvé jsme při rituálu využili také živou hudbu Bodhrain a zobcovou flétnu a tento prvek vidíme jako velmi dobrý.

Všichni dotázaní účastníci si operaci pochvalují, takže ji hodnotíme jako vydařenou. Během rituálu i po něm se nám podařilo navázat kontakt s entitou včetně jejích archetypálních vlastností. Dále se dostavil pocit vnitřního klidu, naplnění i harmonie a dosáhli jsme kvalitnější práce s principy, jenž Enki představuje.

PS: V našem sborníku bude tento rituál uveřejněn včetně samotné nahrávky.