Slavnost 2008

Stejně jako loni, proběhla Slavnost poslední víkend před vánocemi, což letos připadlo na 20. prosince. Oproti loňsku byla účast podstatně větší, 5 členů Blasphemionu a 2 hosté. Tentokrát jsme nespojili naši Slavnost s akcí PČSCS, protože oni lpěli na jiném termínu.

Přípravu jsme začali po 16. hodině shrnutím celé akce a přípravou masek. Masku si každý připravoval sám a dle vlastního pocitu. Vyráželi jsme několik málo minut po 17.30 a vyrazili do McDonaldu na Florenci, cílem této první části bylo nasát atmosférů komerčnosti, povrchnosti a zrůdnosti západních žido-křesťanských santa-klausovských vánoc. Dále jsem přes centrum ve stejném stylu až na stanici Hradčanskou, kde kousek pod Pražským Hradem došlo k proměně.

Mlčky jsme prošli hradem, kde jsme vzbudili tichou pozornost hlídky policie. První uctění bohů přišlo ještě na pražském hradě v decentním stylu.

Další zastávkou byl Karlův most, kde jsme v mystickém tichém vytržení mlčky hleděli na Vltavu a vzývali duchy místa.

Zlatým hřebem bylo magické psychodrama pod Orlojem na Staroměstském náměstí a následovalo již jen zakončení pod kamennými oblouky mostu.